Jak usunąć niechciane zmarszczki?

Rate this post

Najwcześniejszym rodzajem zmarszczek pojawiającym się na naszej twarzy są zmarszczki mimiczne. Obejmują one czoło, okolice oczu i wokół ust. Zmarszczki wokół ust są najbardziej wrażliwymi, dlatego też wymagają zastosowania odpowiednich środków. Nieodpowiednia pielęgnacja może spowodować ich pogłębienie.

 Zmarszczki palacza

To zmarszczki pionowe, które pojawiają się nad ustami i tworzą charakterystyczną harmonijkę pionowych linii. Nazywane są zmarszczkami palacza, ponieważ wyglądem przypominają ruch ust podczas palenia papierosa. Nazwa może być myląca, ponieważ tego typu zmarszczki nie dotyczą, tylko palaczy. Mogą one występować również u osób wolnych od nałogu. Dobrym sposobem na ich usunięcie jest poddanie się zabiegowi wstrzyknięcia kwasu hialuronowego pod okiem specjalisty, który jest naturalnym składnikiem skóry człowieka. Jednak wraz z upływem lat, jego ilość zdecydowanie się zmniejsza. Związku z tym, że posiada on właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody. To zabieg likwidujący zmarszczki stopniowo, ale skutecznie.

 Zmarszczki pod oczami i zmarszczki wokół oczu

Problem z „kurzymi łapkami” napotyka praktycznie każdą kobietę. Są to zmarszczki na skroniach, niedaleko kącików oczu. Powstają już po ukończeniu 25 roku życia. Źródłem tych zmarszczek są silnie działające mięśnie okrężne oka, które kurczą się pod wpływem uśmiechu czy mrużenia oczu. Na początku mają postać figlarnych, małych zmian. Niestety, wraz z upływem kolejnych lat, wyglądają bardzo nieestetycznie. Aby pozbyć się tego rodzaju zmarszczek warto działać od razu po ich zauważeniu. Tutaj, istotna jest profilaktyka. Bardzo dobrymi środkami są kremy z witaminą A i kolagenem. Gdy stan tych zmarszczek, stanowczo się pogłębi, warto skorzystać z zabiegów dermatologicznych lub kosmetologicznych.

Zmarszczki pod oczami zabiegi

Tak jak w przypadku zmarszczek wokół ust, bardzo dobrze sprawdza się kwas hialuronowy. Jednak, dla tych, którzy nie chcą go stosować, istnieją inne zabiegi:

  • Dermapen – uniwersalne urządzenie, które podczas zabiegu wykorzystuje parzystą ilość igieł. Jego działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny. W konsekwencji powstają mikorouszkodzenia, które pobudzają zdrową tkankę do rozmnażania większej ilość komórek. Skóra się napręża, regeneruje, ujednolica. W efekcie pamięć o zmarszczkach zanika.
  • Peelingi medyczne – dostępne w różnych wersjach: kwas pirogronowy, glikolowy, migdałowy, salicylowy i inne. Ich działanie polega na usunięciu uszkodzonych komórek ze skóry właściwej i na równoczesnym pobudzeniu do produkcji nowych, zdrowych.

Aby efekt zastosowanych zabiegów utrzymywał się jak najdłużej warto stosować uzupełniająco specjalistyczne kremy przeciwzmarszczkowe.

 

Napisz komentarz

Twój komentarz