Skuteczne sposoby na usuwanie blizn

Rate this post

Istnieje kilka rodzajów blizn. Normalne blizny są wynikiem przedłużonego gojenia się ran spowodowanych urazami, oparzeniami lub operacją. Widoczne blizny po oparzeniu pojawiają się, gdy proces gojenia się ran jest nieprawidłowy. Takie blizny mogą stopniowo zanikać, ale jest to długotrwały proces, trwający minimum rok. Często w takich przypadkach konieczne jest poddanie się operacji chirurgicznej. Niemniej jednak laser frakcyjny na blizny może być w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem. Warto wiedzieć, że za usuwanie blizn laserem cena nie jest także zbyt wysoka. Na rynku istnieją także preparaty z zawartością silikonu, które są dość skuteczne. Mają one na celu przyspieszenie gojenia blizny po oparzeniach.

Po posmarowaniu blizny preparatem silikonowym tworzy się cienką, wysuszająca się warstwa. Używa się ich codziennie, rano i wieczorem. Małe blizny można leczyć rezorcyną, która złuszcza skórę. Warto wiedzieć, że tym sposobem za usuwanie blizn cena jest stosunkowo niska. Jednak często powyższe leczenie blizn okazuje się niewystarczające. Można sięgnąć po inne sposoby usuwania blizn, np. chirurgiczne. Podczas zabiegu uszkodzona część tkanki skóry jest wycinana, a następnie zastępowana nową, zdrową skórą. Fragment skóry zastosowany do przeszczepu pochodzi z innej części ciała pacjenta. Innym chirurgicznym rodzajem usuwania blizn jest stosowanie przedłużaczy tkanek tworzonych w warunkach laboratoryjnych. Taki materiał jest nakładany na bliznę. Czy to możliwe, że uzdrowiona blizna powróci? Niestety może do tego dojść. Może to być spowodowane nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegiem chirurgicznym lub niewłaściwie dobraną metodą leczenia blizn.

W takim przypadku skonsultuj się z dermatologiem i spróbuj zastosować inną metodę leczenia. Mimo wszystko należy się poddać jakimś metodom leczenia, ponieważ blizna po oparzeniu zniekształcają ciało i przyczyniają się do złego samopoczucia osób po przebytym oparzeniu. Często pacjenci leczący skutki rozległych oparzeń są przygnębieni swoim wyglądem.

Napisz komentarz

Twój komentarz