Jak się pozbyć cellulitu?

5 (100%) 2 votes

Szacuje się, że problem cellulitu może dotyczyć ponad 80% kobiet na całym świecie. Nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej stanowi nie tylko problem estetyczny, ale wpływa również na psychikę kobiet, stanowiąc źródło kompleksów i niskiej samooceny. W poniższym artykule przedstawione zostaną podstawowe informacje na temat niniejszego zjawiska. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit to zaburzenie obejmujące tkankę tłuszczową zlokalizowaną zazwyczaj na udach, brzuchu lub pośladkach. W efekcie niniejszej choroby dochodzi do nierównomiernego rozmieszczenia tkanki, które charakteryzuje się pofałdowanym i nierównym wyglądem wierzchniej warstwy skóry. W nielicznych przypadkach drobne guzki powstałe na skutek występowania cellulitu mogą powodować znaczny dyskomfort, a nawet ból. Ponadto, niniejsze zaburzenie może wiązać się z odczuwaniem takich dolegliwości jak: uczucie ciężkości, mrowienie, skurcze i nadmierne napięcie kończyn. Redukcja cellulitu nie jest łatwa i uzależniona jest od wielu czynników.

Domowe sposoby walki z cellulitem

Leczenie cellulitu domowymi sposobami nie jest łatwe, ale za to można w pewnym stopniu się tego pozbyć. Stosowanie wszelkiego rodzaju kremów i peelingów przynosi zazwyczaj marne rezultaty. Jedną ze skutecznych metod zwalczania niniejszego problemu jest stosowanie diety bogatej w warzywa i owoce oraz spożywanie dużej ilości płynów w ciągu dnia. Niestety, w niektórych przypadkach nawet stosowanie restrykcyjnej diety i przestrzeganie zasad aktywnego trybu życia nie stanowi remedium na występowaniem wspomnianego problemu.  Na szczęście w gabinetach medycyny estetycznej od kilku lat dostępna jest laserowa redukcja cellulitu, której rezultaty pozwalają nam cieszyć się gładką skórą bez obaw o nawrót choroby.

Laserowe usuwanie cellulitu

Laserowe leczenie cellulitu polega na wykorzystaniu działania światła, w celu rozbicia i upłynnienia tkanki tłuszczowej, która w efekcie wraca do swojej prawidłowej formy. Już po kilku sesjach jesteś w stanie cieszyć się gładką skórą bez obaw o pomarańczową skórkę.

4 komentarze

BodziaCzerwiec 2nd, 2018 at 1:47 pm

Ja polecam masaże antycellulitowe np. lampą próżniową 🙂 można dodatkowo wzbogacić kuracje zabiegiem lekkiej mezoterapii 🙂

KrystynaCzerwiec 5th, 2018 at 4:53 pm

W moim przypadku zaskutkował zabieg laserowy, i nie musze się już wstydzić wychodzić na plaże 🙂

MarcelaCzerwiec 10th, 2018 at 11:56 pm

Ja korzystałam z zabiegu Body wrap, i czuje, że moja skóra jest bardziej gładka i jędrniejsza

ZuziaCzerwiec 18th, 2018 at 8:59 am

Polecam zabieg laserowy na skuteczne zredukowanie cellulitu, w moim i w innnych przypadkach bardzo pomogło 😉

Napisz komentarz

Twój komentarz