Oczyszczanie organizmu z toksyn ziołami

5 (100%) 6 votes

Zmiany cywilizacyjne, jakich jesteśmy świadkami, powodują, że codziennie jesteśmy narażeni na coraz większą ilość toksycznych substancji. Przedostają się one do naszego organizmu razem z jedzeniem, napojami oraz wdychanym powietrzem. Ich źródłem są używki, takie jak na przykład alkohol czy papierosy, a także leki. Niestety, nawet unikanie używek oraz leków nie sprawi, że będziemy w stanie całkowicie uniknąć ekspozycji na szkodliwe czynniki. Warto poznać możliwości na oczyszczanie organizmu z toksyn.

Jak ważna jest dla nas wątroba?

Głównym organem naszego ciała, który odpowiada za oczyszczanie organizmu z toksyn, jest wątroba. Siłą rzeczy, to właśnie wątroba jest więc najbardziej narażona na działanie szkodliwych czynników. Wszystkie toksyczne substancje, które przedostają się do naszego organizmu drogą pokarmową, a także spora część tego, co wdychamy z powietrzem, trafia właśnie do wątroby, gdzie jest neutralizowana. Niestety, zby duża ilość toksycznych czynników, a także zbyt długotrwała ekspozycja na nie mogą sprawić, że komórki wątroby ulegną uszkodzeniu, a funkcje detoksykacyjne tego narządu zostaną upośledzone. Z wiekiem wątroba niejako naturalnie staje się coraz mniej wydajna. Warto więc pomyśleć o czymś, co efektywnie, a zarazem bezpiecznie mogłoby wspierać wątrobę w jej funkcjach oczyszczających, a zarazem wspomagać proces autoregenarcji tego narzadu.

Zioła na oczyszczanie organizmu
Nie będzie żadnym zaskoczeniem fakt, że najlepszą znaną metodą wspomagania pracy wątroby oraz detoksykacji tego narządu są zioła oraz mieszanki ziołowe. Do najważniejszych ziół, wykazujących działanie wspomagające wątrobę oraz wspomagające oczyszczanie ciała, zaliczamy zielę karczocha, ostropest plamisty czy miętę pieprzową.

Zasadniczo można podzielić zioła wspomagające pracę wątrobę na dwa rodzaje. Pierwsze z nich działają stricte oczyszczająco. Drugie nie mają działania detoksykacyjnego, lecz wspomagają proces regeneracji komórek wątroby, ergo działają osłonowo.

Warto wiedzieć, że dobra, skuteczna kuracja oczyszczająca wątrobę, czyli skuteczne oczyszczanie organizmu, musi uwzględniać oba wymienione czynniki. Z jednej strony wątroba potrzebuje detoksykacji, z drugiej strony nie można zapomnieć o tym, że bez sprawnie działającej, czyli zregenerowanej wątroby, proces oczyszczania naszego organizmu z toksyn nigdy nie będzie w stu procentach efektywny.

Jak oczyścić organizm?

Jedną z godnych polecenia mieszanek ziołowych, które wykazują takie właśnie, kompleksowe oczyszczająco-regenerujące działanie na wątrobę jest preparat Hepa Vitale. Hepa Vitale to mieszanka trzech ziół: Babki Płesznik, Czarnuszki Siewnej oraz Ostropestu Plamistego. Dwa pierwsze z wymienionych ziół należą do substancji o działaniu typowo detoksykacyjnym (Czarnuszka Siewna oprócz tego stymuluje także pracę układu odpornościowego), podczas gdy Ostropest Plamisty, będący źródłem sylimaryny, działa osłonowo i wspomaga proces autoregeneracji wątroby. Skład Hepa Vitale został opracowany przez specjalistów w zakresie dietetyki, ziołolecznictwa oraz hepatologii, dzięki czemu preparat ten należy do ścisłej czołówki, jeśli chodzi o ziołowe kuracje oczyszczające wątrobę dostępne na polskim rynku.

2 komentarze

4KGrudzień 8th, 2016 at 8:07 pm

Oczyszczanie ciała powinno być przeprowadzone przede wszystkim z głową. Nie mówię tu o koniecznym nadzorze lekarza, choć i to nie zawadzi, ale o tym, żeby po prostu być cierpliwym. Zatruty toksynami organizm nie będzie działał jak trzeba dopóki detoks nie zostanie przeprowadzony gruntownie do końca.

MadziaCzerwiec 12th, 2018 at 7:05 am

HepaVitale to rewelacyjne zioła 🙂 Uratowały mnie gdy miałam problemy ze zdrowiem i uratowały mnie przed lekami. Zawsze starałam się ich nie brać, tym bardziej na wątrobę. Piję je już drugi miesiąc i czuję się znacznie lepiej. Skończyły się problemy z układem trawiennym na szczęście 🙂

Napisz komentarz

Twój komentarz