Najważniejsze informacje o hennie rzęs

5 (100%) 11 votes

Malowanie rzęs henną to stary, kosmetyczny zabieg szczególnie znany w krajach arabskich. Mało osób zdaje sobie sprawę, że jest on także bardzo popularny w Polsce. Wspaniale podkreśla naturalną urodę u osób, które cechują się gęstymi ale niestety jasnymi i przez to niewidocznymi rzęsami. W przeciwieństwie do niegdyś bardzo modnego sztucznego przedłużania rzęs, ten mało inwazyjny zabieg nie osłabia włosków i nie powoduje ich wypadania.

Gdzie zrobić hennę?

Henna rzęs w profesjonalnej placówce to przystępna cenowo kuracja, często proponowana w pakiecie z regulacją i henną brwi. Sama w sobie jest bardzo tania – kosztuje zazwyczaj nie więcej niż dwadzieścia złotych. W jaki sposób się ją wykonuje? Wykwalifikowana osoba umieszcza pod oczami specjalnie wyprofilowany płatek kosmetyczny, aby uniknąć przebarwień na dolnej powiece. Następnie nakłada barwnik, który pozostawia na rzęsach odpowiednio długo, aby uzyskać pożądany przez nas efekt.  Na koniec go zmywa specjalnym płynem przystosowanym do pielęgnacji delikatnych okolic oczu.

Nie musisz robić jej samemu. Odwiedź salon w Gdyni!

Clinica Cosmetologica w Gdyni ma teraz zupełnie DARMOWE konsultacje z kosmetologami, wystarczy się umówić. Jeśli potrzebujesz zabiegu na twarz lub ciało, skontaktuj się:

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Dobra henna – jak wygląda?

Dobra henna do rzęs powinna nie tylko współgrać z naszym kolorem oczu i karnacją. Źle dobrany kosmetyk powoduje podrażnienie spojówek, zaczerwienienia, ból i intensywne łzawienie. Dlatego warto zapytać się, jaki kosmetyk jest używany w salonie i czy często występują po nim reakcje alergiczne. Poza tym warto wiedzieć, że dobrze nałożona henna na rzęsy przez wprawną kosmetyczkę nie powinna się dostać do worka spojówkowego. Odpowiednia aplikacja specyfiku musi być dla nas całkowicie bezbolesna. Efekt utrzymuje się przez miesiąc, jednak zabieg jest bardzo przystępny cenowo, dlatego jego systematyczne powtarzanie nie powinno w znaczący sposób uszczuplić naszego portfela, a rezultaty są na prawdę wspaniałe. Dodać należy, że regularne tuszowanie rzęs bardzo je osłabia, a henna pozwala uniknąć tej czynności w makijażu codziennym, co znacznie poprawi ich kondycję.

4 komentarze

aleksandraMaj 29th, 2018 at 3:19 pm

Bardzo przydatne informacje, myślę, że wybiore się na zabieg by moje rzęsy wyglądały pięknie i naturalnie.

kasiaCzerwiec 5th, 2018 at 1:23 pm

Myślę, że to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów kosmetycznych. Od lat korzystam z tego zabiegu i nie narzekam. 🙂

BeritaCzerwiec 14th, 2018 at 9:13 am

Kasiu, dokładnie, jest bardzo relaksujący. Szkoda, że tak krótko trwa 🙁

CecyliaCzerwiec 25th, 2018 at 7:15 am

Cześć, ktoś z Was był na takiej hennie rzęs? Jak tam wrażenia? 🙂

Napisz komentarz

Twój komentarz