Łupież pstry a wypadanie włosów – co stosować, czego unikać

3.9 (78%) 10 votes

Łupież pstry jest grzybiczym schorzeniem wywołanym przez grzyby z gatunku Pityrosporum ovale. najczęściej towarzyszy chorobom takim jak cukrzyca, Alzheimer, choroby autoimmunologiczne oraz infekcje bakteryjne. Ma to bezpośredni związek z nadmiernym wydzielaniem łoju, przy zaburzonym jego składzie.

Łupież pstry zwykle objawia się przebarwieniami skórnymi, które występują w postaci owalnych plam, często łuszczących się na obrzeżach z czerwonymi brzegami. Takie objawy dotyczą na ogół klatki piersiowej, karku, szyi, pleców i linii kręgosłupa. Nieco rzadziej, objawy dotyczą owłosionej skóry głowy, a nawet i twarzy, twierdzi Artur z pityver.pl. O ile, nieestetyczne plamy na plecach czy klatce piersiowej można przysłonić, o tyle, problem staje się poważny, gdy w grę wchodzi skóra twarzy i głowy.

ŁUPIEŻ PSTRY A WYPADANIE WŁOSÓW

Faktem jest, że grzyb, który atakuje naszą skórę, znacznie osłabia cebulki włosowe. Ponadto, sama jego obecność zaburza mikroflorę bakteryjną skóry głowy, co z kolei stanowi czynnik motywujący do rozwoju inne pasożyty. Oliwy do ognia, dodaje także sam fakt, że zajęta grzybicą skóra, piecze, szczypie, czasami swędzi, a więc prowokuje do drapania. Jeśli, zauważysz u siebie którykolwiek z objawów, czym prędzej zastosuj specjalistyczny środek, ograniczający rozwój drożdżaków, nie tylko na skórze głowy, ale na całym ciele! pamiętaj, że grzyby z rodzaju Pityrosporum, są ciężkie do wyeliminowania, a choroba lubi się nawracać. Najlepiej jest stosować środki zawierające kwas salicylowy, klotrimazol czy ketokonazol. Są one na ogół dostępne bez recepty w postaci maści, kremów, żeli, balsamów. Jeśli, stosujesz produkty do stylizacji włosów, odstaw je, ponieważ mogą w znaczny sposób prowokować rozwój grzybic! Zrezygnuj ze słonych przekąsek i produktów typu fast-food, a także z pikantnych przypraw, na rzecz produktów bogatych w witaminę E, takich jak orzechy, warzywa strączkowe, owoce. Możesz dodatkowo suplementować się biotyną (witaminą H), która wpływa na jakość łodyg włosowych.

Napisz komentarz

Twój komentarz