Czym jest karboksyterapia?

5 (100%) 4 votes

Idealna sylwetka to marzenie każdej kobiety. Obecnie panujący kult młodości nie dopuszcza, aby kobieta miała kilka nadmiarowych kilogramów, a także nieatrakcyjną sylwetkę. Z tego powodu tak wiele Pań decyduje się na restrykcyjne diety oraz ćwiczenia, a także wykonywanie różnorodnych zabiegów w salonach medycyny estetycznej. Zatem jakie zabiegi są najbardziej popularne?

W ostatnim czasie bardzo popularne zabiegi odchudzające na brzuch to przede wszystkim odsysanie tłuszczu oraz lifting. Jednak są to zabiegi nieco inwazyjne, z tego powodu wiele kobiet decyduje się na karboksyterapię. Zatem czym jest ten zabieg i na czym dokładnie polega?

Zabieg Karboksytereapii w Clinica Cosmetologica Gdańsk

Warto wiedzieć, iż karboksyterapia inaczej nazywana jest terapią dwutlenkiem węgla. Tego typu zabieg może być stosowany podczas usuwania tkanki tłuszczowej, a także w celu poprawienia kolorytu skóry oraz redukcji rozstępów. Także jeżeli nasze oczy są podkrążone czy też opuchnięte, doskonale nam pomoże rozwiązać nasz problem. Jednak najczęściej terapia dwutlenkiem węgla używana jest w celu redukcji tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicach brzucha. Zatem na czym dokładnie polega sam zabieg?

Czytaj także: Cellulit na brzuchu – jak go usunąć?

Za pomocą terapii dwutlenkiem węgla do naszego organizmu dostają się aktywne składniki, które pomagają w stymulować procesy naprawcze w naszym organizmie. Jeżeli na naszej skórze znajdzie się dwutlenek węgla lub też w warstwie podskórnej, organizm dostaje jasny sygnał, iż jest niedotleniony. Wówczas zaczyna produkcję większej ilości tlenu, dzięki czemu rozszerzają się nasze naczynia krwionośne i zwiększony zostaje przepływ naszej krwi. Tym samym podczas transportu hemoglobiny cząsteczki tlenu odłączają się od niej i kierują się w miejsce, gdzie dostarczyliśmy dwutlenek węgla. Również wraz z tlenem we wspomniane miejsce dostarczane są różnego rodzaju wartości odżywcze. To wszystko powoduje, iż miejscowo tworzy się zwiększony metabolizm. Tym samym zwiększa się produkcja kolagenu, który odpowiada za jędrność naszej skóry. Warto dodać, iż usuwana zostaje także tkanka tłuszczowa.

Warto pamiętać, iż karboksyterapia nie jest zabiegiem bardzo  inwazyjnym. Podczas jego wykonywania możemy poczuć jedynie niewielkie pieczenie, ponieważ dwutlenek węgla zostaje wprowadzony podskórnie za pomocą specjalnej igły. Jednak warto pamiętać, iż efekty po wykonaniu tego zabiegu są doskonałe, a przede wszystkim długotrwałe. Jeżeli już raz zdecydujemy się na terapię dwutlenkiem węgla, powinnyśmy także pamiętać o systematyczności, ponieważ tylko dzięki temu nasz organizm dokładnie spali niechcianą tkankę tłuszczową.

Warto pamiętać, iż choć zabiegi wyszczuplające na brzuch są skuteczne, powinnyśmy odpowiednio przygotować się do takiego zabiegu. Warto wcześniej ćwiczyć we słanym zakresie, a także przed wizytą w salonie medycyny estetycznej udać się na masaż oraz do sauny. Dzięki temu wykonany zabieg będzie bardziej skuteczny, a także jego efekty utrzymają się na dłużej. Choć zabiegi na brzuch są skuteczne, same także powinnyśmy wcześniej popracować nad swoją sylwetką.

Więcej informacji na temat skutecznych zabiegów na ciało znajdziesz na stronie wymodelujsylwetke.pl

2 komentarze

EmmanuelleSierpień 26th, 2016 at 8:10 pm

Od razu widać, że nazwę tego zabiegu wymyślili lekarze 😀 Bo brzmi tak, żeby normalny człowiek nie zapamiętał i nie potrafił powtórzyć. W gabinecie estetycznym byłoby to proste jedno, dwa słowa, a nie jakiś łamaniec dla języka. Człowiek chce się pozbyć cellulitu, albo po prostu tłuszczyku, a nawet nie wie jak powiedzieć o co tak naprawdę mu chodzi.

kasa misiu, kasaSierpień 29th, 2016 at 10:04 am

No przecież o to chodzi. Lekarz zawsze udawał maga, od najdawniejszych czasów przekonywali, że są szamanami z wiedzą tajemną, a tak na prawdę przepisywali zioła na cellulit i wiedzieli, że będą one działać niezależnie od tego czy wyproszą to u złych duchów czy nie. Ale klient pacjent zawsze był i jest taki sam i jest bardzo wdzięczny, że ktoś mu pomógł.

Napisz komentarz

Twój komentarz