Co pomoże na oczyszczanie jelita cienkiego?

5 (100%) 1 vote

Jelita cienkie zapewniają oczyszczanie organizmu z toksyn, mających szkodliwy wpływ na pozostałe organy organizmu ludzkiego, a ponadto mają kluczowe znaczenie dla utrzymywanie wysokiego poziomu odporności na chorobotwórcze działanie wirusów i bakterii, będących przyczyną raka jelita grubego, utrzymujących się stanów zapalnych, ale również problemów ze stawami, czy nawet astmy. Z tego względu wskazana jest szczególna troska o stan jelit i to od nich powinno się rozpocząć oczyszczanie organizmu.

Zaburzenia procesu trawienia takie, jak: zaparcia, wzdęcia, zaburzenia wchłaniania, powodują zastoje niestrawionych resztek pokarmowych (często powodujących dolegliwość określana mianem kamieni kałowych) i w efekcie produkcję szkodliwych toksyn. Z tego względu natychmiast po zauważeniu jakichkolwiek objawów zaburzeń ze strony układu pokarmowego (warto zrobić sobie również test, który znajdziecie tutaj), należy rozpocząć oczyszczanie jelita cienkiego. Przedstawiamy kilka sposobów walki z zaburzeniami, a więcej znajdziecie na Preparaty Oczyszczające.

Jedną z bardziej skutecznych metod detoksyfikacji jest zażywanie preparatów zawierających pepsynę oraz korzeń prawoślazu, które działając jednocześnie, pobudzają proces trawienny, a także łagodzą miejscowe stany zapalne.

Dobrym sposobem, na oczyszczanie jelita cienkiego jest również picie ciepłej i osolonej wody ( 2 łyżeczki soli na 1 litr płynu), która przepływa przez cały układ pokarmowy i jest wydalana wraz z toksynami przez odbyt, a nie wraz z moczem, co ma miejsce w przypadku picia wody bez żadnych dodatków.

Wśród dostępnych metod popularne są również, te stosowane przez pokolenia naszych babek: spożywanie dużej ilości czosnku, włączenie do jadłospisu potraw wysokobłonnikowych (owoce, warzywa, owies), spożywanie oleju i siemienia lnianego oraz przyjmowanie dużej ilości płynów, w tym soków z marchwi i jabłek.

Nie będzie również zaskoczeniem fakt, że detoksyfikację wspiera wzmożona aktywność ruchowa. Z tego względu wraz z wyborem odpowiedniej dla siebie metody pozbywania się toksyn z organizmu, należy rozpocząć aktywność fizyczną. Konieczne jest również całkowita rezygnacja z potraw wysokoprzetworzonych słodkich i gazowanych napojów oraz alkoholu.

Napisz komentarz

Twój komentarz