Cellulit – co robić, czy uprzykrza życie?

5 (100%) 8 votes

Problem skórki pomarańczowej zna mnóstwo kobiet, niemal 85% ma z nim większy lub mniejszy problem. Pojawia się zarówno u bardzo młodych kobiet, jak i u tych bardzo dojrzałych. Często jest widoczny gołym okiem, czasami boli. Rozrasta się i staje coraz bardziej widoczny. W dodatku jest obudowany setką szkodliwych mitów – że wynika z zaniedbania, że to wina osoby, która go ma, że za mało ruchu, choroba, a kosmetyki na cellulit to naiwność i strata pieniędzy… Warto dowiedzieć się, jak to naprawdę wygląda, żeby nie pozwolić sobie na stały rozwój kompleksów i nie czuć się coraz gorzej podczas przeglądania się w lustrze. Na początek, by móc zacząć stosowne i skuteczne działania, przyda się garstka podstawowych informacji – skąd bierze się skórka pomarańczowa, jakimi kosmetykami ją zwalczać, jak poprawić swój styl życia bez przewracania go do góry nogami, a w końcu – jak trochę sobie odpuścić i przestać stale się krytykować.

Skąd bierze się ten upiór?

Za cellulit w głównej mierze odpowiadają hormony – estrogeny. To właśnie dlatego mają go głównie kobiety. U mężczyzn zdarza się właściwie jedynie w wyniku poważnych zaburzeń gospodarki hormonalnej lub leczenia estrogenami, na przykład raka prostaty. Istotą zjawiska cellulitu jest nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Komórki napełniają się limfą i wodą, wybrzuszają się, wypychając też przestrzenie międzykomórkowe zbudowane z tkanki łącznej. Efektem jest charakterystyczna, pofałdowana powierzchnia skór. Wpływ mają także czynniki genetyczne, dieta oraz tryb życia.

krem antycellulitowy vialiseOdpowiednie kosmetyki

Warto postawić od razu na skuteczne preparaty – serum na cellulit Vialise należy do skoncentrowanych kompozycji roślinnych wyciągów, które pozwalają raz na zawsze pozbyć się problemu cellulitu. Jego stosowanie jest naprawdę szybkie i nieskomplikowane – wystarczy wmasować je w skórę dwa razy na dobę. Naturalne kremy na cellulit, jak Vialise, mają potężną przewagę nad swoimi syntetycznymi odpowiednikami – nie dokładają obciążonym toksynami tkankom kolejnych zanieczyszczeń.

Drobne zmiany na lepsze

Ważne jest także wprowadzenie drobnych zmian w trybie życia – wyeliminowanie przetworzonej żywności oraz nadmiaru soli z diety, a także wprowadzenie minimalnej chociaż dawki regularnego ruchu.

Nikt nie jest idealny

Ostatnia rada brzmi jak czysty truizm. Chodzi po prostu o to, by zrobić wszystko co możliwe żeby polubić siebie. Prawdą jest, że my sami jesteśmy jedyną osobą, z którą spędzamy absolutnie całe życie. Czy nie lepiej jest spędzić je z kimś, komu wybacza się niedoskonałości i nie wymaga się od niego nieustannego perfekcjonizmu w każdej chwili? Odpowiedź jest sprosta. Nie chodzi oczywiście o to, by odłożyć kremy na cellulit w kąt i przestać troszczyć się o zdrowy tryb życia. Sęk w tym, żeby nie uprzykrzać sobie codzienności stałym podnoszeniem wymagań. W takich warunkach nie sposób cieszyć się z żadnych zmian na lepsze – nawet widząc znikające kompleksy, nietrudno znaleźć sobie źródła kolejnych. W tym sensie zmiana naprawdę musi zacząć się w głowie.

Więcej: http://redukcjacellulitu.pl/cellulit/bodywrapping-na-cellulit-co-to-jest/

2 komentarze

Ergo sumWrzesień 19th, 2016 at 11:57 am

Nie dajmy się zwariować. Cellulit to nie koniec świata. OK, mogę kupić krem i się nim smarować przed pójściem spać, ale nie będę się przecież katować na siłowni i bieżni żeby pozbyć się cellulitu. Nie mam 18 lat, żeby ciało było dla mnie najważniejsze i żebym myślała, że muszę sobie dodawać czegoś przez super sylwetkę modelki.

HankaWrzesień 20th, 2016 at 1:13 pm

Pewnie, nie dajmy się zwariować. Nie każdy ma fioła na punkcie ciała, lepiej po prostu żyć szczęśliwie niż się zadręczać. Jasne, że jak się da zlikwidować cellulit, to trzeba się trochę poświęcić, ale bez przesady. Nie to jest w życiu najważniejsze i dobrze zdać sobie z tego sprawę.

Napisz komentarz

Twój komentarz