Babka płesznik jak stosować?

5 (100%) 3 votes

Nasiona babki płesznik to obecnie coraz bardziej znany sposób na wspomożenie działania przewodu pokarmowego. Kiedy szczególnie warto jest użyć tego zioła i w taki sposób można to zrobić?

W przypadku babki płesznik najbardziej istotne są nasiona, które zawierają tak zwany błonnik witalny. Pomaga on chronić przewód pokarmowy przed szkodliwym działaniem niektórych substancji. Ponadto nasiona babki płesznik po nasiąknięciu wodą zwiększają swoją objętość, co według wielu osób pomaga oszukać żołądek, a więc wspomaga proces odchudzania.

W jaki sposób stosować babkę płesznik? Podobnie jak w przypadku siemienia lnianego i nasion szałwii hiszpańskiej, również nasiona babki płesznik najlepiej jest zostawić do napęcznienia w chłodnej wodzie. W takiej formie najlepiej jest je stosować, choć są osoby, które wolą zmielone nasiona. Jakie działanie wykazuje babka płesznik? Przede wszystkim napęczniałe nasiona tej rośliny wydzielają śluz. Chroni on przewód pokarmowy przed szkodliwym wpływem niektórych substancji, co jest niezwykle ważne na przykład podczas odchudzania się. Błonnik zawarty w nasionach babki płesznik nie dopuszczają do wchłaniania zbyt dużej ilości tłuszczu w przewodzie pokarmowym, co często skutkuje obniżeniem cholesterolu we krwi. To działanie tego zioła można wykorzystać między innymi w celu zapobiegania tak zwanej kamicy wątrobowej. Przeczytaj również: Jakie zioła na cholesterol?

Nasiona babki płesznik można również wykorzystać jako profilaktyczny środek przeciwko cukrzycy typu drugiego. Obniżają one bowiem poziom cukru we krwi, co działa dobroczynnie na trzustkę. Wszystkie działania nasion babki płesznik wpływają korzystnie na stan układu pokarmowego.

Babka płesznik dobrze działa również na wątrobę, między innymi w sposób, jaki został już wymieniony. Dlatego też to zioło zawarte jest w preparacie Hepa Vitale. Oprócz babki płesznik w tym produkcie można znaleźć ostropest plamisty oraz czarnuszkę siewną. Te rośliny również dobrze wpływają na stan wątroby oraz całego organizmu. Stosując gotowy preparat ma się pewność co do jakości poszczególnych produktów oraz odpowiednich proporcji. Przeczytaj artykuł: http://czysta-watroba.pl/jakie-ziola-oczyszczajace-watrobe-warto-pic/

Napisz komentarz

Twój komentarz